ABA liga
0

Igokea pobijedila Radnički rezultatom 88:85

FENA
Košarkaši Igokee iz Aleksandrovca savladali su Radnički iz Kragujevca s 88:85 (29:19, 16:18, 20:24, 23:24) u susretu 16. kola regionalne ABA lige.

Viceprvak Bosne i Hercegovine došao je do osme domaće pobjede zahvaljujući raspoloženim Joroviću i Joksimoviću koji su postigli 22, odnosno 20 poena. U poraženom timu istaknuo se Ćapin s 29 upisanih poena.

Igokea je zadržala lidersku poziciju na tabeli ovosezonskog izdanja smotre naboljih košarkaša regiona, a pobjedu protiv neugodnog Radničkog upisali su ponajviše zahvaljujući dvocifrenoj razlici u prvoj četvrtini susreta (29:19).

U nastavku susreta Radnički je postepeno smanjivao prednost domaćina, te je susret u posljednjih nekoliko minuta ušao u rezultatsku neizvjesnost.

Gosti su pogodili čak 14 šuteva za tri poena, ali Aleksandrovčani su u finišu susreta bili precizni s linije za slobodna bacanja, što je bilo dovoljno za nove ligaške bodove.