NLB liga
0

Igokea pobijedila Partizan

Košarkaši Zagreba nisu uspjeli iskoristiti domaći parket za slavlje u utakmici protiv Union Olimpije koja je igrana u sklopu 23. kola regionalne NLB lige. Pobjedu 89-85 odnijeli su gosti.

U do kraja "otvorenom" derbi-susretu kola Olimpija je bila smirenija u posljednjim minutama, a posebno raspoložen u zadnjoj četvrtini bio je Goran Jagodnik koji je 12 od ukupno 23 poena ubacio u završnici meča. Imao je i osam skokova. Damir Markota je ubacio sedam poena i izgubio četiri lopte u dresu slovenskoga kluba.

Novu je dobru partiju za zagrebaše pružio centarski par Luka Žorić (29 koševa, osam skokova, deset pretrpljenih prekršaja) i Mario Kasun (12 poena, pet skokova), dobro se na njih nadovezao i Krunoslav Simon (17 koševa, pet asistencija), međutim, raspoloženoj trojki nedostajala je pomoć ostatka ekipe da bi se Zagreb uključio u borbu za vrh.

Partizanov niz od pet pobjeda završio je na gostovanju kod Igokee koja je uz dobru igru Čedomira Vitkovca (15 poena, sedam uhvaćenih lopti) slavila 88-86 te tako prekinula niz od tri vezana poraza. Za beogradsku ekipu je najviše pokazao Curtis Louis Jerrells s 24 ubačena koša.

NLB liga, 23. kolo, nedjelja:

Zagreb - Union Olimpija 85-89 Igokea - Partizan 88-86 Radnički - Hemofarm (kasnije)

Tabela: 1. Krka 16-7, 2. Olimpija 15-8, 3. Partizan 15-8, 4. Budućnost 13-10, 5. Zagreb 13-10, 6. Cedevita 11-12..., 10. Cibona 10-13..., 13. Zadar 7-16, 14. Crvena zvezda 7-16