Nisu spremni
4

I to je moguće: Klub iz Španije odbija igrati Euroligu, ne žele ponoviti veliku grešku

Gran Canaria slavi osvajanje Eurokupa (Foto: EPA-EFE)
Španski košarkaški klub Gran Canaria će, kako navode tamošnji mediji, gotovo sigurno odbiti nastup u Euroligi naredne sezone, iako su već izborili plasman u najelitnije košarkaško takmičenje u Evropi.

Košarkaši ovog kluba su osvojili Eurokup, no svojevoljno žele odustati od takmičenja u Euroligi. Kako se navodi, glavna briga im je vezana za finansije i logistiku, jer bi učešćem u ovom takmičenju morali putovati po čitavoj Evropi i to s Kanarskih ostrva, a uz to bi morali sve ukombinovati i sa sistemom domaće ACB lige.

Ovaj klub je igrao Euroligu u sezoni 2018/2019, ali su završili na pretposljednjem mjestu sa samo osam pobjeda, dok su u ACB ligi ostali bez play-offa i završili su 12. na tabeli.

Navodi se da ovakvu situaciju ne žele opet ponoviti, a da klub nije spreman uložiti značajnije resurse kako bi osigurali uslove za putovanje i kvalitetan tim koji se može boriti na dva fronta.

Podsjećamo, Gran Canaria je pobijedila Turk Telekom u finalu Eurokupa rezultatom 71:67.