NBA
3

Houstonova 56. pobjeda u sezoni, LA Lakersi u Staples Centeru savladali Cleveland

Ekipa Houstona upisala je 56. pobjedu u ovoj NBA sezoni, a oni su kao gosti savladali Dallas rezultatom 105:82.

Rocketsi su odlično počeli utakmicu, a već u uvodnim minutama stigli su do čak 15 poena prednosti (20:5), da bi se do kraja prvog poluvremena domaća ekipa konsolidovala i Houston je na poluvremenu vodio sa samo jednim poenom razlike (48:47).

Slično kao u prvom poluvremenu, Houston je u trećoj četvrtini odigrao sjajno i pred posljednju dionicu imali su 17 poena prednosti (80:63), a u finišu meča sigurnom igrom priveli su meč kraju te su stigli do pobjede.

Prvoplasiranu ekipu iz Zapadne konferencije prevodio je Gordon sa 26 ubačenih poena, a pratio ga je Paul sa 24 poena. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Powell koji je ubacio 20 poena.

Indiana je nošena Oladipom kao gost slavila protiv Bostona u TD Gardenu rezultatom 99:97, a gostujuću pobjedu upisala je i ekipa Philadelphije koja je savladala Brooklyn rezultatom 120:97.

U posljednjem susretu večeri, LA Lakersi su savladali Cleveland na domaćem terenu rezultatom 127:113, a domaće je do pobjede nosio Randle sa 36 ubačenih poena.

Ostali rezultati:

New York - Toronto 106:132 Atlanta - Chicago 122:129 Minnesota - Golden State 109:103 New Orleans - Utah 99:116 Denver - Sacramento 130:104