NBA liga
3

Houston slavio u derbiju Teksasa, Wizardsi na krilima Beala pobijedili Toronto

Košarkaši Houston Rocketsa pobijedili su u San Antonio u derbiju Teksasa ekipu Spursa rezultatom 102:91.

Rocketsi su od samog početka bili bolji protivnik i uz sjajnu odbranu na kraju prve četvrtine imali su 13 poena prednosti. Ona je rasla do odlaska na odmor i već se tada nazirao pobjednik meča.

Spursi su odlično odigrali treću dionicu, postigli 32 poena i smanjili malo prednost, ali Rocketsi nisu dozvolili iznenađenje te su na kraju slavili očekivanu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Rocketsa bio je Harden s double-double učinkom (28 poena i 11 asistencija), dok su Green s 22 i Aldridge s 16 poena bili najbolji kod Spursa.

Washington Wizardsi su s rezultatom 122:199 savladali Toronto Raptorse. Iako su gosti imali na poluvremenu sedam poena prednosti, Wizardsi su napravili preokret i savladali favorizovanog protivnika. Beal je bio najefikasniji kod Wizardsa s 27 poena, dok su Lowry i DeRozan postigli 29, odnosno 22 koša.

Rezultati:

Detroit Pistonsi - Memphis Grizzlies 104:102

Washington Wizards - Toronto Raptors 122:119 Minnesota Timberwolves - Milwaukee Bucks 108:89 San Antonio Spurs - Houston Rockets 91:102 Denver Nuggets - Oklahoma City Thunder 127:124