NBA liga
2

Houston savladao Minnesotu, sjajni Dragić nije spasio Miami poraza u Torontu

Košarkaši Houston Rocketsa pobijedili su u Target Centru ekipu Minnesote Timberwolvesa rezultatom 126:108.

Domaći su sjajno otvorili meč, imali osam poena prednosti na kraju prve četvrtine, a onda su Rocketsi sjajno odigrali do poluvremena i preokrenuli. Do posljednje dionice igralo se koš za košem, a onda su gosti "izrešetali" Timberwolvese za uvjerljivu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Rocketsa bio je Harden koji je upisao double-double (34 poena i 13 asistencija). I Towns je upisao double-double (35 poena i 12 skokova) u poraženoj ekipi, a Teague je postigao 25.

Raptorsi su rezultatom 115:112 u Torontu savladali Miami Heat. Domaći su vodili cijelim tokom susreta, ali opuštanje u finišu ih je umalo koštalo pobjede.

DeRozan je ubacio 27, a Lowry 22 poena u pobjedničkoj ekipi, dok je Dragić za goste postigao 28.

Rezultati:

Toronto Raptors - Miami Heat 115:112

Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks 97:92 Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 108:126 Oklahoma City Thunder - Cleveland Cavaliers 112:120 Dallas Mavericks - Sacramento Kings 109:114 Denver Nuggets - San Antonio Spurs 117:109