3

Houston Rocketsi pobijedili Brooklyn Netse, skroman učinak Teletovića

Piše: D. B.
Mirza Teletović (Foto: AFP)
Houston Rocketsi su u sinoćnjoj utakmici savladali Brooklyn Netse rezultatom 113:99, a bh. reprezentativac Mirza Teletović postigao je dva poena za Netse.

Rocketsi su odlično otvorili utakmicu i prvu četvrtinu dobili rezultatom 37:28. Druga četvrtina je tijesno pripala Netsima koji su postigli 24 poena, jedan više od Rocketsa. Na poluvremenu je bilo 60:52 za Rocketse.

U trećoj četvrtini su košarkaši Houstona ponovo ubacili u brzinu više te su dodali 26 poena, dok je Brooklyn ostao na 18. Na kraju trećeg perioda je bilo 82:70 za Houston.

Posljednja četvrtina je pripala Netsima koji su ubacili 29 poena, dva više od Rocketsa, no, to nije bilo dovoljno. Konačan rezultat utakmice je bio 113:99 za Rocketse.

Bh. reprezentativac Mirza Teletović proveo je devet minuta na parketu i postigao je dva poena za Netse te upisao dva defanzivna skoka.

Rocketse je do pobjede predvodio James Harden sa 30 postignutih poena, dok je kod Netsa najbolji bio Mason Plumlee, koji je ubacio 24 poena.