ABA liga
10

Harris nezaustavljiv, košarkaši Primorske bolji od Igokee u Laktašima

F. Z.
Košarkaši Igokee poraženi su u 11. kolu regionalne ABA lige od Primorske rezultatom 88:84, a ekipa iz Kopera trenutno drži drugo mjesto na tabeli.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, a nakon prvih deset minuta igre imali su šest poena prednosti (24:18). Nastavili su gosti u istom ritmu i u drugoj četvrtini, a na odmor su otišli s plus sedam (42:35).

Igokea se vratila dobrom igrom u trećoj četvrtini, a jedini bh. predstavnik u ABA ligi nakon 30 minuta košarke u Laktašima imao je dva poena zaostatka (58:60). Imao je domaćin 30 sekundi prije kraja i minus jedan (83:84), ali je u završnici mirniji bio gost i upisao trijumf rezultatom 88:84.

Najefikasniji u gostujućoj ekipi bio je Harris sa 22 postignuta poena, dok je 20 dodao Jagodić Kuridža. Kod Igokee 21 poen postigao je Vaughn.

Ostali rezultati: Zadar - Crvena zvezda 78:76, Partizan . Cibona 102:66, Cedevita - Krka 72:56.