NBA
12

Harden vodio Houston do trijumfa protiv Denvera, samo jedna gostujuća pobjeda

Košarkaši Houstona zabilježili su pobjedu u derbiju Zapadne konferencije NBA lige na domaćem terenu protiv Denver Nuggetsa rezultatom 112:85, a najbolji pojedinac meča opet je bio maestralni James Harden.

Rocketsi su nešto lošije otvorili meč i prvu četvrtinu Denver je bio taj koji je imao kontrolu nad igrom, a nakon prvih 12 minuta rezultat na semaforu je bio 25:22 za gostujuće igrače. Ipak, Harden i društvo u drugoj dionici zaigrali su znatno bolje, odmah na početku su stigli do preokreta i vodstva, a već sredinom druge četvrtine stigli su do dvocifrene prednosti. Bilo je 42:32.

Houston je nošen velikom podrškom s tribina u potpunosti bio bolji tim u drugoj četvrtini, a do poluvremena su uspjeli povećati svoje vodstvo na 18 razlike i već tada faktički riješiti pitanje pobjednika. Na poluvremenu je rezultat bio 62:44. Treća četvrtina opet je pripala Houstonu pa je već tada bilo jasno da će domaći igrači upisati pobjedu, a do kraja meča oni su mirno priveli susret kraju i upisali 48. pobjedu u ovoj sezoni, dok je za Denver ovo bio 24 poraz.

Najbolji pojedinac meča bio je domaći igrač James Harden koji je za nešto malo manje od 33 minute ubacio 38 poena (10 od 22 šut iz igre, 5 od 11 za tri poena), a pratio ga je Gordon sa 18 poena i Capela koji je meč završio sa 17 ubačenih poena. Na drugoj strani istakao se Murray koji je ubacio 20 poena, a efikasni su bili Morris i Jokić koji su imali po 16 poena.

Detroit je upisao također važnu pobjedu protiv Orlanda na domaćem terenu rezultatom 115:98, kao i Philadelphia koja je sa 123:110 bila bolja od Brooklyna.

Miami je bio bolji od Dallasa rezultatom 105:99, dok je Toronto na gostujućem terenu bio bolji od New Yorka sa 117:92. Milwaukke je bez problema savladao LA Clipperse 128:118, a pobjede su upisali i New Orleans protiv Sacramenta (121:118) i San Antonio protiv Clevelanda (116:110).