U trećoj četvrtini
8

Haos u Grčkoj: Navijači Panathinaikosa prekinuli finale, Olympiacosu dodijeljena titula

E. B.
Košarkaši Olympiacosa su odbranili titulu prvaka Grčke nakon što je četvrta utakmica finala play-offa protiv Panathinaikosa prekinuta u trećoj četvrtini.

Olympiacos je tri minuta prije kraja treće četvrtine vodio u gostima kod Panathinaikosa s ubjedljivih 63:35 i išao je ka rutinskoj pobjedi i odbrani titule prvaka.

Navijači Panathinaikosa nisu mogli podnijeti da njihov najveći rival proslavi titulu u njihovoj dvorani OAKA, te su počeli praviti haos.

Počeli su gađati klupu Olympiacosa tvrdim predmetima, a potom su uslijedili i topovski udari i baklje zbog čega su igrači Olympiacosa pobjegli u svlačionicu.

Sudije su najprije zatražile od organizatora da se dvorana isprazni, no čak ni policija to nije mogla uraditi u kratkom roku, te je odlučeno da se susret prekine.

Neredi na tribinama su se nastavili i nakon završetka susreta, a Olympiacosu je dodijeljena pobjeda, treća u seriji, zahvaljujući kojoj su Pirejci odbranili titulu prvaka Grčke.

Oympiacos je tako stigao do 14. titule, ali je i dalje daleko iza Panathinaikosa po broju šampionskih pehara (39).