Osmina finala
9

Grčka napokon proigrala: Sigurna pobjeda nad Litvanijom za prolaz u četvrtfinale Eurobasketa

Košarkaši Grčke pobijedili su u Istanbulu u osmini finala Eurobasketa selekciju Litvanije rezultatom 77:64 i tako se plasirali u četvrtfinale ovog takmičenja.

Grci su u Finskoj, u prvom dijelu, odigrali dosta ispod očekivanja, pogotovo u odbrani za koju je u najavu ovog meča trener Misas govorio kako će biti ključ utakmice.

U prvoj četvrtini Litvanci su imali zaostatak od osam poena razlike, a do odlaska na odmor uspjeli su ga smanjiti za jedan poen.

Grci ponovo dodaju gas u trećoj četvrtini i uoči posljednje dionice imali su prednost od čak 13 poena razlike.

Do kraja meča održavali su prednost i tako proslavili prolaz u četvrtfinale.

Najefikasniji u redovima Grčke bio je Sloukas s 21 postignutim poenom, dok je pomoć imao u Calathesu s 14 ubačenih poena.

Najbolji kod Litvanaca je bio Kuzminskas s 20 poena, iako je bio upitan za ovaj meč zbog povrede leđa.

Grčka će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika meča osmine finala između Hrvatske i Rusije, koji se igra u nedjelju u 20:30 sati.