Eurobasket
0

Grci izborili broncu, Slovenci bez medalje

Košarkaši Slovenije nisu uspjeli doći do prve medalje na Europskim prvenstvima. U Katowicama su u borbi za treće mjesto izgubili od Grka 57-56...

Bio je to izjednačen dvoboj, ali u njemu su Slovenci cijelo vrijeme lovili Grke ne uspjevši ih stići na kraju.

Jaka Lakovič smanjio je devet sekundi prije kraja na 57-56, Vassileos Spanoulis promašio je oba slobodna bacanja dvije sekunde prije kraja, no dalekometni pokušaj Boštjana Nachbara sa sirenom nije ušao.

Grci su tako ponovno osvojili medalju na Eurobasketu nakon što su prije četiri godine u Beogradu osvojili zlato.

Igrač utakmice bio je Slovencima nezaustavljiv tamnoputi grčki centar Sofoklis Schortsanitis, koji je ubacio 23 koša uz šest skokova. Jaka Lakovič za Slovence je ubacio 16 poena.