Košarka
0

Gordić i Musa nadigrali Zimića: Cedevita umalo od gotovine napravila veresiju

Cedevita je umalo od gotovog napravila veresiju u meču osmog kola ABA lige na gostovanju kod Tajfuna u Šentjuru, ali je na kraju ipak slavila 78:67 (15:18, 21:16, 24:13, 18:20).

Cedevita je izgubila prvu četvrtinu sa 18:15, no onda je preokrenula rezultat i dominirala, ali na kraju su od +22 došli na samo osam poena prednosti.

Ipak, Jacob Pullen je trojkom minut i po prije kraja meča definitivno riješio pitanje pobjednika.

U redovima pobjedničke ekipe on i Miro Bilan su postigli po 16 poena. Nemanja Gordić je ubacio četiri poena za 21 minutu, dok je Džanan Musa bio bez poena za 26 sekundi na parketu.

Emir Zimić je na drugoj strani ubacio 12 poena, a najefikasniji igrač slovenačkog prvaka bio je Ceola Clark sa 19 poena.

Cedevita je na trećem mjestu s omjerom 5-3, dok je Tajfun posljednji sa 2-6.