Košarka
0

Goodyear liga: Sigurna pobjeda Bosne ASA BHT

FENA
Košarkaši Bosne ASA BH Telecom ostvarili su desetu pobjedu u Goodyear ligi. U susretu 19. kola regionalnog takmičenja Bosna ASA BHT savladala je slovensku ekipu Helios sa 82:60 (24:12, 16:10, 21:18, 21:20).

Bosna je, kako se i očekivalo, bez većih problema pobijedila Helios i time povećala šanse za plasman na završni turnir u Sarajevu. Od prve minute Bosna je kontrolirala igri i imala rezultatsku prednost, tako da njena pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Već nakon pet minuta studenti su imali prednost od 12 poena razlike, a do kraja susreta uspjeli su je udvostručiti.

Najefikasniji kod Bosne bili su Lance Williams sa 14, Ikonić sa 12, Vasiljević sa 11, te Nick Williams i Perković sa 10 poena, a kod Heliosa Laskovič sa 13 i Frierson sa 12 poena.

U naredne dvije utakmice Bosna je domaćin, a u sljedećem kolu dočekuje Partizan.