Košarka
0

Goodyear liga: KK Hemofarm – KK Bosna ASA BHT 84:69

KKBosna.com
U četvrtfinalnom meču završnice Goodyear lige, Bosna ipak nije imala dovoljno snage da pobjedi favoriziranu ekipu KK Hemofarm.

Lider tabele Goodyear lige treći put u ovoj sezoni savladao je naš tim rezultatom 84:69. Zahvaljujući dobro odigranoj odbrani na Nenadu Markoviću i nadmoći u skoku (31:24) posebno u prvom poluvremenu, te iznenađujuće lošem izvođenju slobodnih bacanja naših igrača (51 posto) Hemofarm je prvi tim koji se plasirao u polufinale završnice, gdje će se susresti sa pobjednikom utakmice Unoion Olimpija - Reflex.

Naši igrači dobro su otvorili utakmicu, odigrali čvrstu odbranu i poenima Williamsa ostvarili početnu prednost od 4:0. Tek nakon tri minute igre Hemofarm postiže prve poene, a nakon ulaska Rakića podižu igru i ubrzo prelaze u vodstvo 11:7. Razliku od četiri poena uspjevaju održavati do kraja prve četvrtine prvenstveno zahvaljujući boljem skoku, naročito u napadu. U drugoj četvrtini naši igrači hvataju priključak. U ovom dijelu terenom dominiraju Kenan Bajramović i Williams, a pogodcima Markovića i Wrighta Bosna dolazi do rezultata 31:26 u našu korist. Nakon toga Hemofarm postavlja zonsku odbranu, Bogavac i Vasiljević pogađaju po dvije trojke i Hemofarm opet preuzima vodstvo, da bi se prvo poluvrijeme završilo rezultatom 42:39.

Početkom drugog poluvremena gledali smo ravnopravnu igru. Hemofarm uspjeva povećati prednost na pet poena i tu prednost održavati do kraja treće četvrtine. U poslijednjih sedam minuta utakmice dolazi do potpunog pada koncentracije u našem timu i Hemofarm uspjeva ostvariti značajniju prednost koja u 38. minuti dostiže čak 77:60. U samom finišu na parket ulaze i Edin Bavčić i Elvis Kadić i uspjevaju malo umanjiti prednost, te postaviti konačan rezultat 84:69.

U našoj ekipi najbolji učinak imali su Kenan Bajramović (13 poena) i Lance Williams (19 poena) koji je poslije utakmice za www.KKBOSNA.com izjavio:

WILLIAMS: 'Dozvolili smo previše otvorenih šuteva i skokova u napadu. Previše smo ih respektovali. Sutra se vraćamo kući i očekuje nas borba u prvenstvu BiH.'

Beograd - Dvorana ‘Pionir’. Gledalaca: 1000 Sudije: Srđan Dožaji (CRO), Milan Čanković (CRO), Tonči Anzulović (CRO)

Rezultat po četvrtinama: (17:13, 25:26, 17:15, 25:15)

KK HEMOFARM: Bogavac 14, Bakić 12, Rakić 4, Hukić 3, Meeking 2, Popović 12, Vasiljević 12, Mišanović, Đikanović 10, Topić 15, Savović, Borisov. Trener: Željko Lukajić

KK BOSNA ASA BH TELECOM: Marković 10, Tomović 4, Kovačević 5, Parežanin, Kadić, Bavčić 6, Zimić, Bajramović 13, Damjanović, Kadić 3, Wright 8, Williams 19. Trener: Mensur Bajramović