Košarka
0

Goodyear liga: Bosna pregazila Cibonu

FENA
Košarkaši Bosne ASA BH Telecom ostvarili su sedmu pobjedu u Goodyear ligi. U susretu 15. kola regionalnog takmičeja Bosna ASA BHT je večeras u Sarajevu savladala zagrebačku Cibonu sa 98:70 (26:21, 33:24, 22:15, 17:10).

Bosna je do sedme pobjede, kojom je zadržala realne šanse za plasman na završni turnir u Sarajevu, došla iznenađujuće lako. Nakon izjednačene prve četvrtine studenti su u nastavku u potpunosti preuzeli igru, te do kraja poluvremena došli do prednosti do 14 poena. I u drugom poluvremenu nastavila se dominacija Bosne, koja je u posljednjoj četvrtini imala prednosti od 32 poena (94:62).

Najefikasniji kod Bosne bili su Vasiljević sa 18, Bavčić sa 17 i Tomović sa 13 poena, a kod Cibone Perinčić sa 17, te Penn James i Rančić sa po 10 poena.

Rezultati 15. kola košarkaške Goodyear lige:

subota: Hemofarm - Pivovarna Laško 91:80 Zadar - Crvena zvezda 88:74 Zagreb - Vojvodina 100:106 (produžetak) Helios - Geoplin Slovan 66:73

nedjelja: Partizan - Široki ERONET 95:75 Bosna ASA BH Telecom - Cibona 98:70 FMP - Union Olimpija 82:62

1. FMP 15 11 4 1170:1055 26
  2. Partizan 15 11 4 1200:1128 26
  3. Hemofarm 15 10 5 1212:1105 25
  4. Crvena zvezda 15 10 5 1191:1111 25
  1. Cibona 15 10 5 1194:1209 25
  2. Vojvodina 15 9 6 1250:1202 24
  3. Geoplin Slovan 15 9 6 1167:1141 24
  4. Široki ERONET 15 8 7 1199:1214 23