NBA
8

Golden State protiv New Yorka upisao 47. pobjedu u sezoni, važan trijumf Oklahome

Aktuelni NBA prvaci, ekipa Golden Statea, upisala je 47. pobjedu u ovoj sezoni, a oni su kao gosti slavili kod New York Knicksa rezultatom 125:111.

U prvoj četvrtini gledaoci u Madison Square Gardenu vidjeli su čak 76 poena, a nakon prvih 12 minuta domaća ekipa imala je prednost od 39:37.

Dobar ritam obje ekipe zadržale su i u drugoj četvrtini, da bi nakon prvog poluvremena Knicksi imali prednost od pola koša razlike.

Ključna i odlučujuća bila je treća četvrtina u kojoj su aktuelni prvaci s nekoliko mini serija stigli do dvocifrene prednosti, a pred posljednju dionicu, u kojoj su samo rutinski osigurali pobjedu, imali su 20 poena prednosti.

Golden State je do pobjede vodio Thompson koji je ubacio 26 poena, a pratili su ga Durant i Curry sa 22, odnosno 21 postignutim poenom. S druge strane, U New Yorku je najefikasniji bio Mudiay sa 20 ubačenih koševa.

James Harden postigao je 26 poena u gostujućoj pobjedi Houstona protiv Utaha rezultatom 96:85, a važnu domaću pobjedu upisala je i Oklahoma koja je savladala Orlando rezultatom 112:105.

Ostali rezultati:

Atlanta - LA Lakersi 104:123 Boston - Memphis 109:98 Brooklyn - Chicago 104:87 Toronto - Detroit 123:94 New Orleans - Phoenix 125:116 Dallas - Indiana 109:103 Sacramento - Minnesota 100:118