NBA liga
49

Golden State izbacio Houston i zakazao četvrto uzastopno finale s Clevelandom

Košarkaši Golden State Warriorsa plasirali su se u finale NBA lige nakon što su sinoć u sedmoj utakmici pobijedili u Houstonu ekipu Rocketsa rezultatom 101:92.

Domaći su bolje otvorili meč, a posebno su dobro odigrali drugu četvrtinu pa su na poluvremenu imali sjajnih 11 poena prednosti.

Nakon odmora bude se Warriorsi. Odlično su odigrali treću dionicu u kojoj su postigli 33 poena. Preokrenuli su rezultat i u posljednjoj dionici održavali prednost do konačne pobjede.

Rocketsi su u tom periodu imali nevjerovatan niz od čak 27 promašenih šuteva za tricu, što je novi NBA rekord.

Junak pobjede bio je Durant koji je postigao 34 poena, a ispomoć je imao u Curryju koji je ostvario double-double učinak od 27 poena i 10 asistencija. Harden nije mogao sam protiv Warriorsa iako je postigao 32 poena.

Warriorsi će u finalu za odbranu titule igrati protiv Cleveland Cavaliersa koji su u finalu Istočne konferencije sa 4:3 u seriji savladali Boston Celticse. Ovo će biti njihovo četvrto uzastopno finale.