NBA play-off
15

Golden State došao do meč lopte protiv Houstona, povrijedio se Durant

Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su u Oaklandu u petoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA play-offa ekipu Houston Rocketsa rezultatom 104:99.

Warriorsi su tako došli na korak do finala Zapada, a ovo im je bila prva pobjeda nakon dva vezana trijumfa Rocketsa pa je aktuelni prvak poveo sa 3-2 u seriji.

Domaći su krenuli furiozno u želji da sačuvaju prednost domaćeg terena, a u drugoj četvrtini su imali prednost i 20 poena razlike.

Međutim, Rocketsi su iskoristili povredu najboljeg igrača Warriorsa Kevina Duranta, čak došli i do vodstva početkom četvrte četvrtine, ali nisu imali snage za konačnu pobjedu.

Klay Thompson je bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa 27 poena, pratio ga je Stephen Curry s 25, dok je James Harden ponovo bio najefikasniji igrač Houstona i meč je završio sa 31 poenom te osam asistencija.

Polufinalna serija Zapada sada seli u Teksas, gdje će Houston u šestoj utakmici dočekati Golden State u subotu od 4:00 sata nakon ponoći.