Novi poraz uoči EP-a
0

Francuzi "zaledili" košarkaše BiH na minus 25

Piše: N. J.
Košarkaška reprezentacija BiH poražena je i u posljednjoj pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvo u Litvaniji. Jaka Francuska nas je u Gravellinesu porazila s 25 koševa razlike, 85:60.

Naši košarkaši dobro su otvorili utakmicu s nekoliko vezanih trica, no Francuzi su pojačali ritam te prvu dionicu ipak riješili u svoju korist, 25:22. U drugoj četvrtini smo također dobro parirali znatno jačem protivniku, te smo imali i 35:35.

No, Francuzi su na poluvrijeme otišli s prednošću od osam koševa, 45:37. A onda, u drugom poluvremenu je sve otišlo na stranu Francuza koji su treću četvrtinu dobili sa sramotnih 25:5. Posljednju dionicu smo dobili 16:15, no to je bilo dovoljno tek za minus 25.

Nije, dakle, sramota izgubiti od Francuza, pa ni ovolikom razlikom, sramota je za 10 minuta ubaciti pet koševa. U našem timu najefikasniji je bio Domercant sa 23 poena. Jedini dvocifreni bio je još Teletović koji je ubacio deset.