Fenerbahče uz sjajnu podršku s tribina savladao Real i zakazao finale s Olympiacosom

19.5.2017. u 22:37
43
18
43
Drugog finalistu, nakon Olympiacosa, Eurolige dobili smo nakon okršaja Real Madrid i Fenerbahče Ulkera. Na kraju je slavio Fenerbahče rezultatom 84:75.
Real Madrid je stigao u Istanbul da lovi desetu titulu najbolje ekipe u Evropi i tokom ligaškog dijela je bio uvjerljivo najbolji te je osvojio prvo mjesto s omjerom 23-7. Pablo Laso gaji sličan stil kao njegov kolega na klupi CSKA te je Real drugi po broju postignutih poena (86) tokom 30 kola ligaškog dijela.

S druge strane, bila je ekipa koja je ligaški dio sezone završila tek na petom mjestu (18-12), ali je u četvrtfinalu pokazala karakter i sa 3-0 izbacila četvrtoplasirani Panathinaikos. Naravno, najzaslužniji čovjek za to je, ako ne najbolji, bez dileme najtrofejniji evropski trener svih vremena - Željko Obradović.

Prvu dionicu domaći su riješili u svoju korist rezultatom 21:13. Raspoloženi su bili Vesely i Kalinić.

U drugoj četvrtini bilo je neizvjesno, a i ovaj period domaći su dobili 23:21. Semafor je na poluvremenu pokazivao 44:34. Kod Reala je Llull je bio nezaustavljiv.

U trećoj četvrtini bila je izjednačena borba, ali su na kraju košarkaši Fenerbahčea imali prednost 19:16 i prednost se povećala. Bilo je 63:50.

Na otvaranju četvrte dionice domaći poentiraju, ali onda Real pravi seriju od 8:0. Ipak, u nastavku su domaći držali deset ili jedanaest poena prednosti. Dva minuta prije kraja Fener je imao plus deset - 77:67 i bilo je jasno da će igrati finale.

Fenerbahče je igrao agresivnu odbranu, a dominirali su i u skokovima. Na kraju su zasluženo slavili rezultatom 84:75.

Najefikasniji kod Fenerbahčea bio je Udoh sa 18 ubačenih poena, dok je kod Kraljeva Llull ubacio 28 poena.

Finalni susret između Fenerbahčea i Olympiacosa igra se u nedjelju u 20:00 sati.

Tri sata ranije u susretu za treće mjesto snage će odmjeriti CSKA i Real.