Očekivan prolaz
14

Fenerbahče slavio protiv Baskonije i plasirao se na Final Four Eurolige

Košarkaši Fenerbahčea plasirali su se na Final Four Eurolige nakon što su večeras u četvrtoj utakmici serije pobijedili ekipu Baskonije u Vitoriji rezultatom 92:83.

Turska ekipa je dobro otvorila meč, a posebno se istakla u drugoj četvrtini kada su odigrali sjajnu odbranu i zaustavili Baskoniju na svega 13 poena.

U nastavku su domaći proradili u ofanzivnom dijelu, smanjili prednost, ali Fenerbahče nije dozvolio iznenađenje i mirno je utakmicu priveo kraju.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Gudurić s 22 poena, dok je Melli dodao 21. Bolji od ostalih u Baskoniji bio je Poirier s 14 poena.

U polufinalu Final Foura, koji će se održati u Beogradu, Fenerbahče će ukrstiti koplja sa Žalgirisom, koji je u četvrtfinalu izbacio favorizovani Olympiakos.