Euroliga
12

Fenerbahče dominantno slavio kod Gran Canarije, CSKA bolji od Bayerna

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su u Las Palmasu u okviru 19. kola Eurolige ekipu Gran Canarije rezultatom 82:64 i tako potvrdili da je nedavni poraz od Himkija nakon produžetaka bio samo izuzetak.

Gosti su bolje otvorili utakmice te dominirali čitavim prvim poluvremenom pa su na odmor otišli s 12 poena prednosti.

Gran Canaria se budi u trećoj dionici i smanjuju prednost na svega pet poena, ali onda je Fenerbahče fenomenalno odigrao u odbrani u posljednjoj četvrtini te dotukao domaće za uvjerljivu pobjedu.

Nikola Kalinić je bio najbolji u pobjedničkoj ekipi s 16 poena, a Jan Vesely je dodao 13 uz sedam skokova. Kod domaćih se istakao Kim Tillie s 21 poenom.

Fenerbahče se učvrstio na prvom mjestu s pobjedom više u odnosu na drugoplasirani Real, dok je Gran Canaria na 14. poziciji.

CSKA je u Moskvi nešto ranije pobijedio Bayern rezultatom 77:70, Olympikos je bio bolji od Himkija (71:57), dok je Maccabi u Tel Avivu savladao Barcelonu s 99:83.