Nezaustavljiv
2

Fantastični Nurkić upisao novi double-double učinak u pobjedi Blazersa

Jusuf Nurkić (Foto: Trail Blazers)
Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu ekipu New Orleans Pelicansa rezultatom 128:112 i tako potvrdili nedavni trijumf nad Cleveland Cavaliersima, također na svom parketu.

Blazersi su nešto bolje otvorili utakmicu, a posebno inspirativni su bili u drugoj četvrtini kada su postigli čak 42 poena i na odmor otišli s 16 poena prednosti.

Ni u nastavku nisu popuštali gas, održavali su prednost i bez velike drame stigli do nove pobjede.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Damian Lillard s 24 ubačena poena, osam asistencija i pet skokova, a podršku je imao u CJ McCollumu, koji je ubacio 20 poena i imao šest skokova.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je također briljirao i za samo 26 minuta provedenih na parketu ostvario je novi double-double učinak s 15 poena i 12 skokova. Tome je dodao i sjajnih pet asistencija.

Kod gostiju se istakao Anthony Davis s 27 poena i sedam skokova.

Blazersi se sada nalaze na trećem mjestu Zapadne konferencije, dok su Pelicansi na 12. poziciji.