U odličnoj formi
128

Fantastični Musa briljirao u pobjedi Reala na otvaranju play-offa za prvaka Španije

Musa sa saigračima iz Reala (Foto: Real Madrid Basket)
Košarkaši Reala pobijedili su u Madridu u prvoj utakmici četvrtfinala španskog prvenstva ekipu Gran Canarije rezultatom 105:70 te su tako na najbolji način otvorili play-off.

Gosti su se dobro držali u prvoj četvrtini, ali je potom uslijedio pad, prvenstveno u ofanzivi, pa se na poluvrijeme otišlo s vodstvom Reala rezultatom 46:38.

Real se potom razigrao u trećoj četvrtini i potpuno razbio svoje rivale koji se nisu oporavili niti u posljednjoj četvrtini pa su na kraju doživjeli težak poraz.

Najbolji u redovima Reala bio je bh. reprezentativac Džanan Musa koji je na parketu proveo 24 minute. Za to vrijeme je postigao sjajnih 26 poena te upisao tri skoka i jednu asistenciju.

Odlični u Realu bili su i Poirier sa 16 te Llull s 13 poena.

Druga utakmica ovih rivala igra se već u petak u Las Palmasu s početkom u 20:30 sati.