NBA liga
6

Fantastični DeRozan s 42 poena vodio Toronto do nove pobjede, Houston slavio u Milwaukeeju

Milwaukee - Houston
Košarkaši Houston Rocketsa pobijedili su u Milwaukeeju ekipu Bucksa rezultatom 110:99.

Gostujući košarkaši su vodili od samog početka i već na poluvremenu su imali prednost od 12 poena razlike. Do kraja meča prednost su održavali i na kraju slavili sigurnu pobjedu.

Najbolji u Rocketsima bio je Harden s 26 poena, dok je najefikasniji na utakmici bio Antetokounmpo s 30 poena. Middleton je u poraženoj ekipi upisao double-double učinak s 18 poena i 12 skokova.

Toronto Raptorsi su nakon velike drame i produžetaka rezultatom 121:119 savladali Detroit Pistonse.

Gosti su bolje ušli u meč, ali onda Pistonsi prave preokret i na poluvrijeme su otišli sa čak 14 poena razlike. Potom Raptorsi prave preokret i na kraju je meč okončan neriješenim rezultatom, a onda su favorizovani gosti u produžecima slavili novu pobjedu.

DeRozan je predvodio Raptorse do pobjede s 42 poena, dok su se u domaćoj ekipi istakli Griffin s 31 i Bullock s 21 ubačenim poenom.

Rezultati:

Indiana Pacers - Utah Jazz 84:104 Chicago Bulls - Memphis Grizzlies 119:110 Detroit Pistons - Toronto Raptors 119:121 Milwaukee Bucks - Houston Rockets 99:110 Sacramento Kings - New Orleans Pelicans 101:114 Denver Nuggets - Cleveland Cavaliers 108:113 Los Angelese Lakers - Orlando Magic 108:107