Liga prvaka
15

Fantastični Atić vodio košarkaše Igokee do važne pobjede u Rigi

Atić na utakmici protiv Rige (Foto: FIBA)
Košarkaši Igokee pobijedili su u gostima u 2. kolu košarkaške Lige prvaka ekipu VEF Rige rezultatom 91:75 i tako se vratili u borbu za četvrtfinale ovog takmičenja.

Latvijska ekipa je bolje otvorila meč i nakon prve četvrtine imali su šest poena prednosti. Međutim, bilo je to sve od njih u večerašnjem duelu.

Igokea je već do odlaska na odmor preokrenula rezultat, a potom je u drugom poluvremenu u potpunosti nadigrala domaćine i došla do zaslužene pobjede.

Najbolji igrač utakmice bio je bh. reprezentativac Edin Atić koji je za 27 minuta na parketu postigao 23 poena i imao sedam skokova. Podršku je imao u Clemmonsu koji je također ubacio 23 poena te imao šest asistencija. Najbolji u Rigi bio je Allman s 20 poena i sedam asistencija.

Igokea nakon dva odigrana kola ima jednu pobjedu i poraz te zauzima treće mjesto u grupi J, dok je VEF Riga na posljednjoj poziciji s oba poraza.