Košarka
0

Euroliga: Real jedva kod Lokomotiva

U 6. kolu Top 16 faze Eurolige Anadolu Efes niije imao šanse kod prvaka Europe Olympiacosa.

Košarkaši iz Pireja su slavili 78-60, te su došli do omjera 4-2 u grupi E, dok je turska ekipa na obrnutom omjeru. S 13 poena hrvatski košarkaš Zoran Planinić je bio prvi strijelac u poraženoj ekipi, ali je uz to ostvario i pet skokova te sedam asistencija. U svemu su statistiku djelomično pokvarile izgubljene lopte, njih pet. Planinić je za dva poena gađao 5-10, te s linije slobodnih bacanja 3-4.

Olympiacos je suparnika lomio u prvoj (24-12) i trećoj četvrtini (26-14), a prvo ime domaćina je bio Vassilis Spanoulis sa 16 poena.

Lokomotiv je nakon pet minuta vodio protiv Reala sa čak 16-3, u susretu grupe F. Vrlo brzo su se gosti pribrali, smanjili zaostatak te poveli, ali je odluka pala u samoj završnici. Domaćina je pokopalo što nisu zabili niti jedan koš u posljednjih minutu i pol.

Najbolji je kod pobjednika bio Sergio Rodriguez sa 16 poena, šest skokova i tri dodavanja, dok je Dontaye Draper za devet minuta ostao bez poena.

Euroliga, Top 16 faza, 6. kolo:

grupa E:

Olympiacos - Anadolu Efes 78-60 Fenerbahçe - Kutxa Laboral (kasnije) Unicaja - Panathinaikos (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 5-0 (-1), 2. Olympiacos 4-2, 3. Panathinaikos 3-2 (-1), 4. Armani Milano 3-2 (-1), 5. Unicaja 2-3 (-1), 6. Anadolu Efes 2-4, 7. Fenerbahçe 1-4 (-1), 8. Kutxa Laboral 1-4 (-1).

grupa F:

Lokomotiv - Real Madrid 74-78 Žalgiris - Partizan 89-77 Maccabi - Bayern (kasnije)

Redoslijed: 1. Real Madrid 5-1, 2. CSKA Moskva 4-1 (-1), 3. Maccabi 4-1 (-1), 4. Lokomotiv 3-3, 5. Galatasaray 2-3 (-1), 6. Bayern 2-3 (-1), 7. Žalgiris 1-5, 8. Partizan 1-5.