Košarka
23

Euroliga: Moskovski CSKA pobijedio Cedevitu, Gordić igrač utakmice

U 3. kolu Eurolige Cedevita je ugostila CSKA iz Moskve, a pobjedu je slavila ruska ekipa rezultatom 76:72. Bh. reprezentativac Nemanja Gordić bio je najbolji igrač na ovoj utakmici.

Cedevita je tijesno dobila prvu trećinu rezultatom 19:18. Druga trećina je također pripala Zagrepčanima, koji su ubacili 20 poena, dok su košarkaši CSKA Moskve postigli 18 poena. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 39:36 u korist Cedevite.

Moskovljani su u trećoj četvrtini napravili preokret, postigli su sedam poena više od domaćih, pa je treći period igre završen rezultatom 53:49. U posljednjoj ćetvrtini su obje ekipe postigle po 23 poena, a konačan rezultat utakmice je bio 76:72 za CSKA.

Nemanja Gordić je bio najbolji igrač na ovoj utakmici, odigrao je 26 minuta za Cedevitu i ubacio 21 poen uz 3 asistencije.

Kod CSKA su najbolji bili Miloš Teodosić i Nando de Colo sa po 14 poena.

Ostali rezultati:

Barcelona - Turow Zgorzelec 86:67 Unicaja - Limoges 75:69

Laboral Kutxa - Galatasaray 91:90 Bayern - Armani Milano 74:81 Neptunas - Olympiakos 81:85 (76:76)