Košarka
0

Euroliga: Fener slavio u Beogradu, Lokomotiv nastavio sa pobjedama

Željko Obradović (Foto: EPA)
Večeras je utakmicama u grupama A, C i D kompletirano 4. kolo Eurolige. Odigrano je pet mečeva u kojima su pretežno slavili favoriti, a jedino iznenađenje priredila je poljska Zielona Gora koja je na domaćem terenu srušila Panathinaikos.

Grupa A: Crvena zvezda - Fenerbahče (60:74)

Fenerbahče je večeras u beogradskoj Kombank areni upisao treću pobjedu u grupi A savladavši Crvenu zvezdu koja je sada posljednja na tabeli.

Gosti su već nakon prve četvrtine imali "+6" pri rezultatu 25:19, a prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 45:31. Zvezda se vratila na "-11" nakon treće četvrtine, ali su gosti u konačnici vratili istu razliku kao i na poluvremenu kada je bilo 14 razlike. Na kraju je bilo 74:60 za tim Željka Obradovića.

U redovima pobjedničkog tima Pero Antić je postigao 14 poena, što je najviše od gostujućih igrača, dok je za Crvenu zvezdu najviše poena upisao Vladimir Štimac, ukupno 13.

1. Khimky 3-1
  2. Fenerbahče 3-1
  1. Bayern 2-2
  2. Real Madrid 2-2
  3. Strasbourg 1-3
  4. Crvena zvezda 1-3

Grupa C: Lokomotiv Kuban - Pinar Karšiyaka 72:53, Žalgiris Kaunas - Barcelona 78:85, Zielona Gora - Panathinaikos 71:68

Lokomotiv je nastavio nizati pobjede tako da Rusi i dalje imaju stopostotan učinak. Večeras su na domaćem terenu savladali aktuelnog prvaka Turske Pinar Karšiyaku sa 72:53. Karšiyaka je sada na petom mjestu tabele.

Najbolji igrač Lokomotiva u ovom meču bili su Evgeny Voronov i Malcolm Delaney sa po 15 poena.

Iznenađenje večeri priredila je poljska Zielona Gora koja je na domaćem terenu upisala prvu pobjedu savladavši Panathinaikos koji ne briljira ove sezone i ovo je Grcima već treći poraz. Istina, poraženi su na dva teška gostovanja; od Barcelone i Lokomotiva. Jedini meč kojeg su dobili bio je onaj na domaćem terenu u 2. kolu protiv Karšiyake.

Barcelona je na poprilično teškom gostovanju upisala svoju treću pobjedu. Slavili su nad Žalgirisom (85:78) u gostima, a najviše poena, ukupno 18, za Barcu postigao je Ante Tomić.

Grupa D: Unicaja - Sassari 80:62

U posljednjoj utakmici 4. kola grupe D Unicaja je očekivano slavila protiv italijanskog Sassarija i time nastavila stopostotni učinak u ovoj sezoni Eurolige. Sassariju je ovo četvrti poraz i jedina su ekipa Eurolige sa tako lošim učinkom.

Najviše poena na utakmici postigao je Unicajin Richard Hendrix, ukupno 19.