Košarka
1

Euroliga: Barcelona pala u Moskvi

U derbiju dana, u košarkaškoj Euroligi, CSKA je u Moskvi pobijedio Barcelonu 79-65, u susretu 9. kola grupe A.

Utakmica je bila izjednačena sve do početka posljednje četvrtine. No, u posljednjih deset minuta igre CSKA je napravio velikih 26-13 i na osnovu toga na kraju pobijedio s četrnaest poena razlike.

Ovakav ishod je itekako dobrodošao Fenerbahçeu koji će mogućom pobjedom u ovom kolu pobjeći velikim suparnicima na dvije pobjede razlike.

Najbolji je u pobjedničkoj moskovskoj ekipi bio Sonny Weems s 15 poena, te po pet skokova i asistencija.

U grupi B je Žalgiris na domaćem parketu pobijedio Anadolu Efes 65-63, pa sada obje ekipe imaju isti omjer 4-5. Žalgiris je, raritetno, dobio susret makar je u zadnjoj četvrtini postigao samo tri poena.

Gosti su imali zadnji napad za pobjedu. Hrvatski košarkaš Zoran Planinić je ukrao loptu, ali je Duško Savanović promašio tricu za pobjedu.

Planinić je igrao 24 minute, te je postigao šest poena uz asistenciju, jednu osvojenu i tri izgubljene lopte. Šutirao je 1-2 za dva, 0-4 za tri, te 4-4 s linije slobodnih bacanja.

Odličan je u redovima Žalgirisa bio Justin Dentmon s 23 poena.