5

Euroliga: Anadolu Efes bolji od Cedevite, odličan nastup Gordića, Musa nije igrao

Piše: Edin Isanović
Nemanja Gordić
Anadolu Efes je u okviru 11. kola Eurolige na svom parketu pobijedio Cedevitu rezultatom 80:76. Bh. reprezentativac Nemanja Gordić bio je jedan od najboljih kod gostiju, dok Džanan Musa nije igrao.

Gosti iz Zagreba su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 28:20. Ipak, već u drugoj dionici Efes igra mnogo bolje i dolazi smanjuje prednost.

Treća četvrtina je protekla u izjednačenoj borbi, a domaći su je riješili u svoju korist 19:18.

Posljednja četvrtina je presudila pobjednika, a Efes ju je dobio 27:22, dok je na kraju bilo 80:76.

Heurtel je za domaće postigao 19 poena, dok su kod Cedevite najefikasniji bili bh. reprezentativac Nemanja Gordić i Marko Arapović sa 16 ubačenih poena.

Anadolu Efes je peti, a Cedevita posljednja osma u grupi E.