Košarka
0

Eurokup: Trabzonspor bolji od Trenta, 16 poena Stipanovića

Andrija Stipanović (Foto: Twitter)
U 2. kolu grupe K Top 32 faze Eurokupa Trabzonspor je na domaćem terenu sa ubjedljivih 92:70 pobijedio italijanski Trento.

Turski tim je imao malih problema u prvoj četvrtini kada su gosti imali prednost od šest poena razlike, ali Trabzonspor je preokrenuo i drugu četvrtinu dočekao s vodstvom od 22:17. Do kraja poluvremena već razlika je porasla na 14 razlike i bilo je 45:31.

Tokom treće četvrtine najveća prednost Trabzona iznosila je 21 poen razlike. U posljednju četvrtinu domaći tim ulazi sa 17 poena razlike i na kraju slavi rezultatom 92:70.

Najviše poena, ukupno 23, za Trabzonspor postigao je Dwight Hardy, a naš reprezentativac Andrija Stipanović ubacio je 16 poena čemu je dodao i sedam skokova.