Košarka
0

Eurokup: Renfore ubacio 14 poena u gostujućoj pobjedi Bayerna nad Banvitsporom

Alex Renfroe (Foto: Beko BBL)
U 1. kolu grupe G Top 32 faze Eurokupa Bayern je u gostima upisao tijesnu pobjedu nad Banvitsporom rezultatom 85:83.

Bayern je ovom pobjedom nastavio odličan niz od šest uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima ove sezone, a ovaj meč Njemci su mogli sigurnije privesti kraju pošto su većim dijelom treće četvrtine imali veću prednost od 10 razlike.

Kako se meč približavao kraju domaći tim je bio uporniji, pa je početkom posljednje četvrtine stigao do preokreta i poveo sa 71:68. Međutim, Bayern je do kraja ponovo stigao do vodstva i konačne pobjede 85:83.

Najviše poena za njemački tim postigli su bh. reprezentativac Alex Renfroe i Paul Zipser koji su ubacili po 14 poena. Nihad Đedović je upisao četiri poena i četiri skoka.