Košarka
0

Eurokup: Deset poena Stipanovića u porazu Trabzonspora od Pinar Karsiyake

(Foto: Twitter)
U 1. kolu grupe K Top 32 faze Eurokupa Trabzonspor koji sa klupe predvodi Nenad Marković poražen je u gostima od Pinar Karsiyake rezultatom 81:68.

Aktuelni prvak Turske Pinar Karsiyaka je, za razliku od Trabzona koji se od početka sezone takmiči u Eurokupu, u ovu fazu Eurokupa stigao ispadanjem iz Eurolige gdje je boravio u grupi sa Barcelonom, Panathinaikosom, Lokomotiv Kubanom i Žalgirisom koji su prošli dalje i sa Zielonom Gorom koja je ispala.

Pinar je od početka igrao bolje i nakon prve četvrtine vodio je rezultatom 26:17, a do kraja poluvremena bilo je 47:33. Gosti su u trećoj četvrtini uspjeli za dva poena smanjiti razliku i to je bilo sve.

Bh. reprezentativac Andrija Stipanović ubacio je deset poena, te dodao devet skokova i četiri asistencije za Trabzonspor, a na terenu je proveo nešto više od 19 minuta.