Košarka
0

Eurocup: Kikanović predvodio Albu do pobjede nad Cedevitom, postigao 19 poena

Bh. košarkaš Elmedin Kikanović postigao je 19 poena u pobjedi Albe Berlin nad Cedevitom u 3. kolu Top 16 faze Eurocupa.

U 3. kolu H grupe Top 16 Eurokupa Cedevita je u gostima poražena od Albe Berlin sa 93:76. Zagrepčani, koji su igrali bez Marka Tomasa, dobro su odigrali u prvoj četvrtini. No, domaćini su u drugoj dionici preuzeli vodstvo i na odmor otišli s plus 5.

Cedevita je u trećoj četvrtini na trenutak preuzela vodstvo sa 46:45, no Alba je potom napravila seriju 10-2. Na 8:34 do kraja susreta gosti su poslije ubačaja Mire Bilana došli na samo minus 4, no bliže od toga u posljednjoj četvrtini nisu mogli.

U dresu Cedevite Luka Babić upisao je 22 poena i pet asistencija. Ryan Boatright ubilježio je 15 poena, Ra'Shad James 11 poena, a Karlo Žganec 10 poena i devet skokova.

Kod Albe je Elmedin Kikanović ubilježio 19 poena, pet skokova i asistenciju, a Peyton Siva je utakmicu završio sa 16 poena, sedam skokova i 10 asistencija.

Za Cedevitu je nastupio naš Džanan Musa te je za 12 minuta postigao dva poena. Imao je jedan skok, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.