Grupa D
8

Eurobasket: Latvijci na krilima Porzingisa i Bertansa savladali Veliku Britaniju

Košarkaši Latvije pobijedili su u Istanbulu u okviru 3. kola Eurobasketa selekciju Velike Britanije rezultatom 97:92.

Momci Ainarsa Bagatskisa i danas su pokazali da su dovoljno dobri da dohvate postolje, dok su Britanci ponovo imali ogromnih problema u odbrani, što je iskoristila jedna od najboljih reprezentacija na turniru, barem što se napada tiče.

U prvom poluvremenu igrale su se slabe odbrane pa je postignuto čak 90 koševa. Latvijci su se u takvoj igri bolje snašli pa su imali prednost od deset poena razlike.

A onda je uslijedila prava katastrofa Britanaca u trećoj četvrtini kada su im Latvijci postigli čak 34 poena.

Britanci su se probudili tek u posljednjoj dionici i sjajnom igrom ublažili poraz.

Najefikasniji u redovima Latvije bio je Porzingis s 28 poena, dok je odličnu podršku imao u Bertansu, koji je postigao 22 koša.

Kod Britanaca najbolji je bio Olaseni, koji je postigao 23 poena.

Latvija se s novom pobjedom probila na prvo mjesto grupe D s pet osvojenih bodova, dok je Britanija ostala na posljednjem mjestu.