Košarka
10

Eurobasket: Hrvatska ubjedljiva protiv Makedonije, Italija iznenadila Španiju

Drugi trijumf na Eurobasketu večeras su ostvarile selekcije Italije i Hrvatske. Naši zapadni susjedi u Zagrebu su porazili Makedoniju, dok je Italija iznenađujuće bila bolja od Španije.

Susret Hrvatske i Makedonije okončan je rezultatom 73:55, dok je meč Italije i Španije pripao Italijanima rezultatom 105:98.

Španija je u prvoj i drugoj četvrtini bila za nijansu bolja od Italije, a na poluvrijeme su otišli sa tri poena prednosti. Treći period pripao je Italiji rezultatom 31:18, što je bilo dovoljno da tim Simonea Pianigianija posljednju dionicu dočeka sa ugodnih plus deset. Do kraja su Italijani uspjeli sačuvati prenost i slaviti važnu pobjedu.

Treća četvrtina presudna je bila i za reprezentaciju Makedonije koja je poražena od domaće Hrvatske. Nakon prvog poluvremena koje je proteklo u izjednačenoj igri, Hrvatska je treću četvrtinu riješila u svoju korist rezultatom 22:10. U posljednjem periodu naši susjedi su također dominirali što je u konačnici bilo dovoljno za konačnih 73:55.