Grupa C
2

Eurobasket: Hrvatska se mučila protiv Mađarske, ali uspjela slaviti

(Foto: EPA)
U prvom kolu grupe C Hrvatska se namučila za pobjedu protiv Mađarske rezultatom 67:58.

Nakon prve četvrtine rezultat na semaforu je glasio 20:20 i već tada se dalo naslutiti da će Hrvati imati mnogo problema sa neugodnim Mađarima.

Izabranici Ace Petrovića su na poluvrijeme otišli s prednošću 39:36, ali u trećoj četvrtini Mađari su odigrali mnogo bolje i u posljednjih deset minuta su ušli s minimalnom prednošću 53:52.

Ipak, na početku posljednje dionice igre Hrvatska pravi seriju 8:0 i time rješava pitanje pobjednika. Igra Mađarske se raspala u posljednjih deset minuta i Hrvatska je četvrtu četvrtinu riješila u svoju korist rezultatom 15:5.

Bojan Bogdanović je predvodio Hrvatsku s 23 poena, dok je Dario Šarić ubacio 15 poena.

U redovima Mađarske bolji od ostalih bio je Perl sa 12 poena.