Grupa B
6

Eurobasket: Gruzija nakon produžetka savladala Izrael u Tel Avivu

Košarkaši Gruzije savladali su Izrael u četvrtom kolu grupe B u Tel Avivu nakon produžetka rezultatom 104:91.

Izraelci su, zanimljivo, prve tri četvrtine dobili sa po jednim poenom razlike (22:21, 27:26, 21:20) i u posljednjih deset minuta su ušli sa tri poena prednosti (70:67).

Gruzijci su odigrali posljednju četvrtinu na izuzetno visokom nivou i 11 sekundi prije kraja Dixon je pogodio trojku za vodstvo 89:87.

Na drugoj strani Casspi je uzvratio polaganjem za 89:89, te su Gruzijci za posljednji napad imali 6 sekundi. Odgovornost je na sebe preuzeo Pačulija, ali je promašio šut za pobjedu.

Ipak, u dodatnih pet minuta Izraelci su na parketu izgledali kao razbijena vojska, te je Gruzija zasluženo slavila.

Šengelija je zabio 25 poena za Gruziju, dok je na drugoj strani Mekel ubacio 23 poena.