Košarka
0

Eurobasket: Grčka prvak Evrope

Sarajevo-x.com
Na 34. evropskom prvenstvu u košarci, koje se proteklih dana održalo u gradovima Srbije i Crne Gore, titulu evropskih prvaka osvojili su reprezentativci Grčke koji su u nedjelju finalu u Beogradskoj areni savladali reprezentaciju Njemačke rezultatom 78:62.

Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Francuske, koja je danas pobijedila Španiju rezultatom 98-68.

U borbi za peto mjesto pobjedu je izborila Litvanija, koja je pobijedila Sloveniju sa 79-70.

Bosna i Hercegovina je na ovom Evropskom prvenstvu osvojila 15. mjesto.

Papaloukas i Diamantidis iz reprezentacije Grčke, Nowitzki iz Njemačke, Boris Diaw iz Francuske i Španac Juan Carlos Navarro proglašeni su najboljom petorkom prvenstva.

Šest prvoplasiranih reprezentacija s ovog Europskog prvenstva - Grčka, Njemačka, Francuska, Španija, Litvanija i Slovenija izborili su nastup na Svjetskom prvenstvu koje se igra sljedeće godine u Japanu.

Ovo je Grčkoj drugi naslov najboljeg na kontinentu nakon Atene 1987.