Grupa C
3

Eurobasket: Fantastični Hanga vodio Mađare do pobjede protiv Češke

Košarkaši Mađarske pobijedili su u Cluju u okviru 3. kola Eurobasketa selekciju Češke rezultatom 85:73.

Tako su se Mađari revanširali momcima Ronena Ginzburga za uvjerljiv poraz (51:85) početkom augusta na turniru u Sloveniji, kada im doduše nije igrao Hanga.

Mađari su i u prvoj i u drugoj četvrtini dominirali pa su na odmor otišli s prednošću od 11 poena razlike.

Česi su se probudili u trećoj četvrtini te su uspjeli smanjiti prednost na osam poena.

Ipak, Mađari su ponovo u posljednjoj dionici pokazali karakter i odbranili stečenu prednost te slavili konačnu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Mađara bio je kapiten Hanga s 31 ubačenih poena, dok je Vojvoda postigao 18.

Kod Čeha su najbolji bili Palyza i Satoransky sa po 18 postignutih poena.

Mađari su se s novom pobjedom vratili u igru za plasman u naredni krug, a osim njih četiri osvojena boda još imaju Španci, Hrvati i Česi.