Košarka
0

Eurobasket 2003: BiH startala porazom

Francuska - BiH 98 - 76
U svom prvom dvoboju na Evropskom prvenstvu za košarkaše, koje je danas počelo u Švedskoj, reprezentacija BiH poražena je od favorizirane Francuske rezultatom 98:76.

Izgleda da smo već navikli da naši reprezentativci prvu polovinu utakmice odigraju odlično, a u drugom dijelu izgube i kvalitet i igru a samim time i utakmicu.

Prvo poluvrijeme naši su se igrači s favoriziranim Francuzima, ekipom sastavljenom od sjajnih igrača, nosili gotovo ravnopravno. Prvo poluvrijeme završeno je samo sa 3 koša prednosti za Francuze. Prvu četvrtinu Francuzi su bili dosta bolji 29:22, dok su drugu četvrtinu naši košarkaši odigrali sjajno i postigli 22 koša naspram 18 koševa Francuza. Najzaslužniji za dobar rezultat u prvom poluvremenu bio je Damir Mršić koji je do poluvremena postigao 22 koša.

U drugom poluvremenu sve je krenulo nizbrdo. Francuzi su se razigrali i raspucali, dok su naši potpuno zakazali. Treću četvrtinu naši košarkaši izgubili su čak sa 27-15 i tu su sve nade za bolji rezultat nestale. Francuzi su posljednju četvrtinu odigrali rutinski te postigli 24 koša naspram 17 koševa naših reprezentativaca.

Od naših igrača istaknuli su se, pored Mršića koji je utakmicu završio kao najbolji strijelac sa 27 koševa, Haris Mujezinović sa 11 koševa i Damir Krupalija sa 9 postignutih koševa.

Francuze je predvodio Laurent Foirest sa 19 koševa, zatim ga slijede Moustapha Sonko sa 18, te Jerome Moiso sa 15 postignutih koševa.