196

Džanan Musa sjajan u novoj pobjedi Real Madrida u španskom prvenstvu

E. B.
Džanan Musa (Foto: Real Madrid Basket)
Košarkaši Real Madrida su savladali Palenciju u gostima rezultatom 86:78 u okviru 26. kola španske Endesa lige uz sjajnu partiju Džanana Muse.

U kojem pravcu će utakmica između prvoplasirane i posljednjeplasirane ekipe na tabeli ići vidjelo se nakon pet minuta igre kada je Real poveo sa 12:0.

Palencia je uspjela smanjiti na 12:9, no to je bilo sve što su uradili na početku duela.

Real je na poluvremenu imao vodstvo 43:30, te se očekivalo da u preostale dvije četvrtine rutinski završio posao.

Sredinom treće četvrtine Real je imao plus 22 (60:38), no Palencia je tada zaigrala sjajno i u finišu utakmice prišla na samo minus tri (75:72), no za preokret domaći igrači nisu imali snage.

Džanan Musa je bio najefikasniji igrač Reala. On je na parketu proveo 24 minute i ubacio je 21 poen uz 2 skoka i 1 asistenciju.

Real Madrid je lider s omjerom od 23 pobjede i 3 poraza, dok drugoplasirana Unicaja ima 21 pobjedu i 5 poraza. Palencia je ostala na začelju sa omjerom 5-21.