NBA liga
6

Dvanaest Nurkićevih poena u porazu Portlanda od Memphisa

Jusuf Nurkić (Foto: Jusuf Nurkić/Twitter)
Bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je 12 poena u sinoćnjem porazu njegove ekipe Portland Trail Blazersa od Memphis Grizzliesa.

Portland je dobro otvorio utakmicu te je prvu četvrtinu dobio rezultatom 28:20, a u drugoj su košarkaši Memphisa bili nešto bolji te su ubacili 33 poena, tri više od Blazersa. Ipak, na poluvremenu je prednost imao Portland, bilo je 58:53.

Treći period igre je bio izjednačen, obje ekipe su postigle po 23 poena, a pitanje pobjednika se rješavalo u posljednjoj dionici. Grizzliesi su ubacili u brzinu više te su postigli 32 poena, dok su Blazersi stali na 22, a to je rezultiralo pobjedom Memphisa s pet poena razlike, odnosno konačnih 108:103.

Grizzliese je do pobjede predvodio MarShon Brooks sa 21 postignutim poenom, dok je odlična partija CJ McColluma, koji je ubacio 42 poena, bila nedovoljna za Blazerse. Nurkić je na parketu proveo 28 minuta te je postigao 12 poena uz osam skokova, dvije asistencije, tri ukradene lopte i tri blokade.

Rezultati utakmica NBA lige:

Charlotte Hornets - Cleveland Cavaliers 105:118 Orlando Magic - Brooklyn Nets 104:111

Philadelphia 76ers - New York Knicks 118:101 Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers 108:103 Minnesota Timberwolves - Atlanta Hawks 126:114 Utah Jazz - Boston Celtics 94:97 Phoenix Suns - Los Angeles Clippers 99:111 Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 103:93