Obilježili NBA noć
14

Durant se povrijedio na zagrijavanju, sudije poništile brutalno zakucavanje Zupca

Trenutak kada se Durant povrijedio (Foto: Screenshot)
Jedna od najvećih zvijezda NBA lige Kevin Durant trebao je odigrati prvu utakmicu za Sunse pred publikom u Phoenixu, ali je utakmicu protiv Oklahoma City Thundera (132:101) propustio zbog povrede.

Naime, dvostruki NBA prvak se poskliznuo i povrijedio zglob tokom zagrijavanja pred utakmicu.

Trenutak kasnije nastavio je s pripremom za meč, ali su Sunsi odlučili da ga neće koristiti.

Inače, Durant je u tri dosadašnje utakmice za Phoenix na prosjecima od 26,7 poena i 7,3 skoka po utakmici.

Košarkaši Los Angeles Clippera pobijedili su Toronto Raptorse rezultatom 108:100 uz fantastičnu igru hrvatskog reprezentativnog centra Ivice Zupca.

Naime, Zubac je bio starter Clippersa i 27 odigranih minuta iskoristio je za 17 poena, osam skokova, dvije blokade i asistenciju.

Djelić sekunde dijelio ga je od još boljeg učinka, ali su sudije poništili njegovo zakucavanje na kraju poluvremena.