NBA
239

Double-double učinak Nurkića u pobjedi Portlanda, Musa igrao i postigao četiri poena

Jusuf Nurkić (Foto: AFP)
Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je još jednu odličnu utakmicu na NBA parketima, a on je u pobjedi Portlanda protiv Minnesote rezultatom 111:81 bio najefikasniji igrač svoje ekipe s 19 ubačenih poena. Četiri poena postigao je i Džanan Musa u pobjedi Brooklyna.

Portland je već u prvom poluvremenu faktički riješio pitanje pobjednika. Nakon prve četvrtine Trail Blazersi su imali prednost od tri poena razlike (30:27), da bi do poluvremena ona porasla čak na 16 poena (61:45) i bilo je jasno da će se Timberwolvesi teško vratiti u meč.

Portland je pobjedu potvrdio dobrom igrom i u trećoj četvrtini nakon koje su imali 28 poena prednosti (92:64) te su meč mirno priveli kraju i na kraju su slavili rezultatom 111:81.

Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je bh. košarkaš Jusuf Nurkić koji je za nešto više od 22 minute na terenu postigao 19 poena, a double-double učinak krunisao je sa 12 skokova. Nurkić je imao šut iz igre 8-11, ubacio je tri od četiri slobodna bacanja, uz jedan promašen šut za tri poena.

Sigurnu pobjedu na domaćem terenu upisao je i Brooklyn koji je rezultatom 122:97 bio bolji od Philadelphije. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Netsi postigli čak 41 poen, 13 više od gostiju, što im je dalo sasvim dovoljnu zalihu za miran finiš meča. Najefikasniji igrači u pobjedi Brooklyna bili su Hollis-Jefferson i Russell koji su ubacili po 21 poen, dok je Simmons na drugoj strani ubacio 20.

Bh. košarkaš Džanan Musa dobio je priliku za igru u ovom meču, a on je za nešto više od tri mintue postigao četiri poena.

Ostali rezultati:

Washington - New York 108:95 San Antonio - Orlando 110:117 Phoenix - Memphis 102:100 LA Lakers - Toronto 107:121