Odlična partija
15

Double-double učinak Kikanovića u pobjedi Monaca nad Sassarijem

Elmedin Kikanović
U 4. kolu FIBA-ine Lige prvaka za košarkaše, Monaco je kao gost savladao ekipu Sassarija rezultatom 81:63, a bh. reprezentativac Elmedin Kikanović je pružio odličnu partiju.

Prva četvrtina utakmice završena je neriješeno 20:20, a u drugoj je ekipa Monaca postigla 21 poen, sedam više od Sassarija za vodstvo na poluvremenu rezultatom 41:34.

Drugo poluvrijeme je također pripalo gostima, u trećem periodu igre su košarkaši Monaca ubacili 17 poena, dok su igrači Sassarija stali na 13. Tokom posljednje dionice je Monaco dodao nova 23 poena, a Sassari sa 16 postignutih poena nije mogao izbjeći uvjerljiv poraz. Monacu je pripao trijumf rezultatom 81:63.

Goste je do pobjede predvodio Evans sa 18 poena, dok je naš Kikanović za 32 minute provedene na parketu postigao 14 poena te je upisao deset skokova i dvije asistencije.

Za Sassari je 25 poena postigao Bamforth.