NBA liga
57

Double-double sjajnog Nurkića nedovoljan Portlandu protiv nezaustavljivog Houstona

Nurkić u akciji (Foto: NBA.com)
Košarkaši Houston Rocketsa pobijedili su u Portlandu ekipu Trail Blazersa rezultatom 115:111.

Domaći su bolje ušli u ovaj izjednačen meč, ali su Rocketsi do odlaska na odmor izjednačili rezultat. Uoči posljednje četvrtine Blazersi su imali prednost od jednog poena, međutim, najbolja ekipa NBA lige je odigrala kvalitetnije posljednju dionicu i slavila važnu pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Harden s 42 poena, a Paul je dodao 22. Aminu je bio najbolji kod Blazersa s 22 poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić ostvario je double-double učinak za 27 minuta provedenih na parketu. Postigao je 21 poen, upisao 11 skokova i tome dodao još tri asistencije.

Toronto Raptorsi su rezultatom 93:86 slavili u Orlandu protiv Magica. Goste je do pobjede predvodio Lowry s 25 poena, dok su Mack i Gordon postigli kombinovano 33 poena.

Rezultati:

Orlando Magic - Toronto Raptors 86:93 Boston Celtics - Oklahoma City Thunder 100:99 Minnesota Timberwolves - Los Angeles Clippers 123:109 New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks 115:105 Utah Jazz - Atlanta Hawks 94:99 Phoenix Suns - Detroit Pistons 88:115 Portland Trail Blazers - Houston Rockets 111:115