NBA liga
17

Dončićev 10. triple-double nedovoljan za Hornetse, Musi skromna minutaža

Luka Dončić (Foto: AFP)
Košarkaši Charlotte Hornetsa pobijedili su u Dallasu ekipu Mavericksa nakon produžetaka rezultatom 123:120 i tako potvrdili krizu domaćeg tima u posljednje vrijeme.

Hornetsi su daleko bolje ušli u meč i već nakon prve četvrtine imali su 12 poena prednosti. Nju su zadržali i do odlaska na odmor, a Mavericski se bude tek u drugom poluvremenu.

Uslijedili su brojni preokreti. Uoči posljednje četvrtine domaći su vodili, ali su se sjajni Hornetsi vratili i nakon drame izborili produžetak. Igralo se sve vrijeme koš za košem, a u fantastičnoj završnici gosti su bili smireniji i došli do pobjede.

Igrač utakmice bio je Slovenac Luka Dončić koji je ostvario 10. triple-double sezone (39 poena, 12 skokova, 10 asistencija). Međutim, ostatak tima je podbacio. Kod gostiju se istakao Graham s 27 poena i 13 asistencija te Rozier s 29 poena.

Mavericksi su šesti na tabeli Zapadne konferencije s 22 pobjede i 13 poraza, dok su Hornetsi na devetom mjestu Istoka s omjerom 15-23.

Od sinoćnjih utakmica vrijedi izdvojiti i pobjedu Toronto Raptorsa u gostima kod Brooklyn Netsa rezultatom 121:102. Kod gostiju je dominirao VanVleet s 29 poena i 11 asistencija, a za domaće je dvije minute igrao i bh. reprezentativac Džanan Musa, koji je ubacio dva poena.

Rezutati sinoćnjih susreta:

Dallas Mavericks - Charlotte Hornets 120:123 (produžetak) Washington Wizards - Denver Nuggets 128:114 LA Clippers - Memphis Grizzlies 114:140 Brooklyn Nets - Toronto Raptors 102:121 Orlando Magic - Utah Jazz 96:109 Atlanta Hawks - Indiana Pacers 116:111 Cleveland Cavaliers - Oklahoma City Thunder 106:121 Chicago Bulls - Boston Celtics 104:111 Milwaukee Bucks - San Antonio Spurs 127:118 Golden State Warriors - Detroit Pistons 104:111

Sacramento Kings - New Orleans Pelicans 115:117